Respublika Diaqnostika Mərkəzi və onun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Şuşa, Xankəndi, Ağdam və Xocalı şəhərlərinə səyahət edilib.
Ana səhifəXəbərlərRespublika Diaqnostika Mərkəzi və onun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Şuşa, Xankəndi, Ağdam və Xocalı şəhərlərinə səyahət edilib.
24.09.2024
Dövlət Suverenliyi Günü və Xankəndi, Xocalı, Xocavənd, Ağdərə Şəhərləri Günü münasibətilə 21-22 sentyabr tarixlərində Respublika Diaqnostika Mərkəzi və onun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Şuşa, Xankəndi, Ağdam və Xocalı şəhərlərinə səyahət edilib.
Təşkil olunan ikigünlük tur çərçivəsində Şuşa şəhərinin tarixi, “Güllələnmiş heykəllər”, Cıdır düzü, Şuşada Azərbaycan tarixi abidələrinə qarşı erməni vandalizmi haqqında RDM kollektivinə ətraflı məlumat verilib, görülən işlər diqqətə çatdırılıb. Əməkdaşlar, bərpa işlərinin gedişi, görməli yerlər və memarlıq abidələri ilə tanış olublar.

Республиканский Диагностический Центр и его профсоюзный комитет организовали поездку в города Шуша, Ханкенди, Агдам и Ходжалы.
Главная страницаНовостиРеспубликанский Диагностический Центр и его профсоюзный комитет организовали поездку в города Шуша, Ханкенди, Агдам и Ходжалы.
24.09.2024
По случаю Дня государственного суверенитета и Дня городов Ханкенди, Ходжалы, Ходжавенда, Агдеры Республиканским диагностическим центром и его профсоюзным комитетом 21-22 сентября была организована поездка в Шушу, Ханкенди, Агдам и Ходжалу.
В рамках организованного двухдневного тура команде РДМ была предоставлена ​​подробная информация об истории города Шуши, «Пулевых статуях», Джыдырской равнине, армянском вандализме против исторических памятников Азербайджана в Шуше, а также проделанной работе. было доведено до их сведения. Сотрудники ознакомились с ходом реставрационных работ, достопримечательностями и памятниками архитектуры.